journalistiek

Succesvolle vondst: een theepot met een scheur die jarenlang op een plank stond, werd op een veiling verkocht voor $ 1,2 miljoen.

Inhoudsopgave:

Anonim

Een oude Chinese theepot gevonden op het keukenrek van een halfvrijstaand huis in de Engelse provincie werd, ondanks een beschadigde hoes, verkocht voor een duizelingwekkende prijs van meer dan £ 1 miljoen.

Image

Hoe een gewoon huishoudelijk artikel een grote waarde is geworden

De eigenaar van de theepot, die niets wist over de waarde ervan, besloot dit stuk keukengerei te laten zien aan een specialist - Chinese antiquiteiten-expert Li Yang, die hij uitnodigde in zijn bescheiden huis in Dorset om enkele van de decoraties die hij tot zijn beschikking had te waarderen. De heer Young, die een fulltime expert is op de veiling in Dorchester, definieerde het stigma onderaan de theepot als het zegel van de Chinese keizer Qianlong, die in de 18e eeuw regeerde.

Het deksel werd bekroond met een perzik, wat in het keizerlijke China een symbool was van eenheid en onsterfelijkheid. Perzikbomen in de Chinese traditie worden beschouwd als 'levensbomen'. Tijdens de huwelijksceremonie droegen Chinese bruiden hun bloemen in hun handen.

Veiling verkoop

De ketel werd voorheen getaxeerd op enkele duizenden ponden en ter veiling aangeboden. Maar net voor de veiling nam de belangstelling van potentiële kopers toe. Dit leidde tot een intense strijd tussen 10 kopers uit verschillende landen, en uiteindelijk zei een van hen telefonisch dat hij bereid was hem een ​​gigantisch bedrag te geven - 800 duizend pond. Samen met het veilingcommissietarief bedroeg de totale prijs voor de ketel 1 miljoen 400 duizend pond. Dit is ongeveer 1, 2 miljoen dollar.

Je maakt ons niet bang met de opophis: de gevaarlijkste objecten in de baan van de aarde nu

Image

Met verf en zeep creëerde de kunstenaar een video van druppels vergelijkbaar met planeten.

Image

Hij offert zichzelf op: hoe te begrijpen dat een man een slecht karakter verbergt

Image

De "Battle for the Kettle" duurde 10 minuten. De deelnemers aan de strijd verhoogden de prijs in één stap met 20 duizend, en eenmaal onmiddellijk tot 100 duizend toen een van de bieders de concurrenten wilde afschrikken. Hij was zelfs bereid om de scheur in het deksel te negeren vanwege het "uitzonderlijke" karakter van de ketel. De handelskamer was overvol en toen de hamer van de veilingmeester op de tafel sloeg, klonk er een spontaan applaus. De eigenaar van de ketel kon zijn geluk pas geloven toen Lee Young hem ervan overtuigde dat dit de realiteit was.

Image

De verkoper die zijn naam niet wil prijsgeven, is een zakenman van middelbare leeftijd. Een groen geglazuurde theepot stond in zijn keuken als decoratie of een onderdeel van het interieur, omdat een scheurtje in het deksel het gebruik ervan verhinderde. Hij werd van generatie op generatie doorgegeven en om te bepalen hoe hij bij de huidige eigenaar terechtkwam, is volkomen onmogelijk.